fbpx

Quality Control

 
Ürünlerin kalitesini arttırmanın yolu, tüm detaylarda kaliteden ödün vermemekten geçer. Nihai ürünlerde genellikle görünmeyen bir malzeme olan mekanizma bu detaylardan biridir. "Kalite, kontrol altında" sloganı ile yola çıkan EKSAN'ın Kalite Kontrol Laboratuvarında; Hammaddelere giriş kontrolü uygulanmakta ve her bir üretim sonunda alınan numuneler, ilgili testlere tabi tutularak temel teknik özellikleri belirlenmektedir. Ürünlerin kalite ve güvenilirliği, ISO standartlarına uygun olarak test edilmektedir. Bu bağlamda, ürünlere aşağıda detayları verilen fiziksel testler uygulanmaktadır:

Kaplama Kimyasal Analizleri

Laboratuvarımızda günlük ve haftalık yapılan analizler ile ISO standardı gereği belirlenen kriterler doğrultusunda ürün elde etmek amaç edinilmiştir.

Kaplama ve Boya Mikron Ölçümleri

Malzeme yüzeyine nüfuz eden çinko ve e-statik toz boya mikron değerleri sürekli ölçülerek ürünlerin korozyona dayanımı en üst seviyede tutulmaya çalışılmaktadır.

Ürün Boya Testleri

Ürünlerin boya işlemi sonrası cross-cut yöntemiyle testleri yapılarak boyanın yüzeye tutunma derecesi ve ön işlemin uygunluğu test edilmektedir.Fırın içi sıcaklık standartlarında değişme olup olmadığı belirli periyotlarda yapılan ölçümlerle kontrol edilmektedir.

Hammadde Sertlik Ölçümleri

Sac hammaddenin Sertlik ölçümleri ve yorulma testi yapılarak imalata uygunluğu test edilmektedir.Gelen rulo sacların DIN EN 10025-2005 standardında olup olmadığı kontrol edilmektedir.

Mekanizma Çalışma Testleri

Müşteri taleplerini uzun vadede karşılamak, kaliteli ürün sunmak amacı ile mevcut mekanizmalar ve yeni ürünler periyodik olarak çalışma testine tabi tutulmaktadır.Mekanizmaların yorulma dayanımları.

E-Catalog