fbpx

Şirket Profili

 
“EKSAN kimdir?” sorusunu kısaca şöyle yanıtlamak mümkün

140'ın üzerinde mekanizma çeşidiyle Türkiye'nin ve Avrupa'nın önde gelen kanepe ve döşemecilik markalarına değer katan, üretimiyle ve hizmetiyle kazandığı müşteri memnuniyeti sayesinde sektörün lideri olmuş bir firma...

45 yıllık bilgi birikimimiz ve deneyimimiz ile EKSAN'ı kurduğumuz günden bu yana sektörümüzün bir adım önünde, yenilikçi ve müşteri odaklı bakış açısıyla üretmeye ve hizmet vermeye devam ediyoruz. Ürünlerimiz, üretimin her aşamasında uzmanlar tarafından denetleniyor. Çünkü EKSAN'da üretim hattı boyunca en küçük bir ihmale bile tahammül göstermiyoruz. Ürünlerimizin kalitesinin istikrarlı olmasını ve müşteri memnuniyetini de bu yolla sağlıyoruz.

"Üretim boyunca kalite güvencesi" anlayışı, şirketimizin en üst kademesinden en alt kademesine kadar tüm çalışanlar tarafından benimsenmiştir. En iyiyi üretmemizin, zamanında ve uygun fiyatlarla teslim edebilmemizin ardındaki sır budur.

Sektörümüzün lider markası olmanın verdiği sorumlulukla, sahip olduğumuz bu standartları da aşmak için AR-GE departmanımıza sürekli yatırımlar yapmaktayız.

Bizim için, ürünlerimizin kullanıldığı nihai ürünler ve onların hem ulusal hem de uluslararası pazarlarda elde ettiği büyük başarılar en büyük gurur kaynağıdır. Müşterilerimizi iş hayatımızdaki partnerimiz olarak görürüz ve bu yüzden onlara en kaliteli malzemeleri en iyi fiyatlarla sunarız. Başarılarındaki katkımızı görünce de en büyük ödülü almış oluruz.

EKSAN olarak biz; emeğin ve emek verenlerin değerini bilen, ilkeli, dürüst ve kaliteden ödün vermeyen bir firma olduğumuz için başarılıyız. Çalışmalarımızı takdir eden ve bize güvenerek üretimlerinde bizi tercih eden herkese sonsuz teşekkür ederiz.

Vizyon


Vizyonumuz; faaliyet gösterdiğimiz sektörde lider konumunda yer alarak, üretimlerinde kaliteye önem veren müşterilerimiz için en doğru adres olmaktır.

Misyon


Misyonumuz; standardı yüksek, kaliteli hizmet anlayışı ile müşterilerimiz ve çalışanlarımızın memnuniyetini en yüksek seviyede tutmak; insanlığa, çevreye ve evrensel değerlere karşı sorumluluklarımızı yerine getirmektir.

MÜŞTERİ ODAKLILIK
Müşteri talepleri doğrultusunda, faaliyette bulunduğumuz mobilya sektörü ile ilgili teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek; en uygun maliyet, en iyi kalite ve istenen termin sürelerinde, yasal şartlara uygun çalışarak müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmayı;
SÜREKLİ GELİŞİM
Kalite Yönetim Sistemi hedefleri doğrultusunda, sürekli gelişimi sağlamayı;
EĞİTİM
Personelin gelişimi ve verimliliğini arttırmak amacıyla, eğitim faaliyetleri düzenlemeyi ve devamlılığını sağlamayı;
KALİTE YÖNETİM SİSTEMİNDE SÜREKLİLİK
“Ürün, hizmet ve sistem kalitesinden asla taviz verilemez ve vazgeçilemez” anlayışı ile Kalite Yönetim Sistemi’nin gerekliliklerini yerine getirerek, sürekliliğini sağlamayı ve daima iyileştirmeyi taahhüt ederiz.
Müşteri Memnuniyet Politikamız

Kurulduğu günden bu yana koşulsuz müşteri memnuniyetini kendine prensip edinmiş olan EKSAN, sürekli kendini yenileyip geliştirmeyi, müşteri ihtiyaçlarını belirleyip o ihtiyaçlara anında yanıt vermeyi kendine temel ilke edinmiştir.

Bu amaçla, EKSAN’da;

  • "Müşteri odaklılık" ilkesi, müşteri memnuniyeti politikasının temeli kabul edilerek, müşteri talep ve beklentileri doğrultusunda süreçler sürekli iyileştirilmekte ve müşterilerle uzun süreli ilişkiler kurulmaktadır.
  • Uzun yıllara dayanan deneyim ve müşteri odaklı hizmet anlayışıyla, sahip olunan tüm kaynaklar müşteri geri bildirimlerini müşteri memnuniyetine dönüştürmek üzere kullanılmaktadır.
  • Müşteri memnuniyetini kalıcı kılmak için, müşteri şartlarının karşılanıp karşılanmadığı takip edilmekte ve müşterinin değişen beklentileri ölçülüp değerlendirilerek tüm çalışanlara duyurulmakta, ürün geliştirme çalışmaları yapılmakta, sunulan ürünle ilgili her türlü memnuniyetsizlik değerlendirmeye alınarak iyileştirme faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.

Çevre Politikası

EKSAN’ın Çevre Politikası, çevrenin ve doğal kaynakların korunmasına, doğal kaynakların verimli kullanılmasına ve geri dönüşümün desteklenmesine dayanır.
EKSAN’da;
  • Tüm faaliyetler, çevre ile ilgili yasalara ve yönetmeliklere uygun olarak yürütülür.
  • Çevreye olan sorumluluklar konusunda tüm çalışanlar, taşeronlar ve çevre halkı bilinçlendirilir.
  • Hem üretim sürecinde çevrenin atıklardan en az şekilde etkilenmesini amaçlayan çalışmalarla, hem de hammadde, enerji ve su gibi doğal kaynakların verimli biçimde kullanılmasına olanak veren bilinçli işletmecilik anlayışıyla ekolojik değerlerin korunması hedeflenir.

Şirket Bilgileri

 
Mersis No Sicil No Firma Adı Firma Durum Vergi No Türü TSM
0330053197800021 23048-8 EKSAN MEKANİZMA MAKAS SAN. VE TİC. A.Ş. Tescilli Aktif 3300531978 A.Ş. İSTANBUL TİCARET SİCİL MÜDÜRLÜĞÜ

E-Katalog